Czy na pewno chcesz głosować
na to drzewo?

Podaj e-mail na który wyślemy
link, który należy kliknąć
aby zatwierdzić głos

Drzewo Roku 2019

Drzewo Roku 2018

Bez czarny z Rzeszowa Drzewem Roku 2019!

W tegorocznej 9. edycji konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja zwyciężył ponad 200- letni bez czarny w Rzeszowie, zgłoszony przez mieszkankę osiedla! Roślina ma postać drzewiastą, co jest niezwykle rzadko spotykaną formą tego gatunku. Rośnie na skwerze między blokami w samym sercu miasta. Najstarsi mieszkańcy pamiętają, że ono zawsze tu rosło i nie wyobrażają sobie życia bez niego. W 2020 roku ten piękny, kochany przez Rzeszowian bez będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym plebiscycie Europejskie Drzewo Roku !

Rywalizacja w odbywającym się przez cały czerwiec konkursie Drzewo Roku  trwała do ostatniej chwili. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął bez czarny z Rzeszowa uzyskując  2315 głosów internautów. Drugie miejsce zajęła Lipa Anna w Kliniskach Wielkich w gminie Goleniów w woj. zachodniopomorskim z 1905 głosamiTrzeci na podium stanął  Dąb Wolności w Głownie w woj. łódzkim, zdobywając 1400 głosów internautów.

Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja, komentuje  – „Niezwykłą wartością tegorocznego zwycięzcy jest to, że krzew, który przyjął formę drzewa, został zgłoszony nie przez instytucję, a osobę prywatną. To dobry znak na przyszłość. Świadomi znaczenia przyrody i drzew obywatele stanowią tą grupę, która może wspomagać ochronę drzew i krajobrazu naszych miast i terenów wiejskich. Gratulacje!”.

Statuetka Drzewo Roku 2019 trafi do mieszkanki Rzeszowa Pani Haliny Sikory, która zgłosiła drzewo do konkursu, a także do włodarzy Miasta Rzeszowa, na którego terenie rośnie bez czarny. Wszyscy finaliści konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy. Wręczenie nagród odbędzie się 10 października 2019 roku w Warszawie podczas inauguracji 17. edycji programu Święto Drzewa Klubu Gaja.

„Wiadomość o zwycięstwie drzewa bzu czarnego sprawiła mi ogromną radość  i wycisnęła łzy szczęścia. Wszystkie drzewa w konkursie są piękne i wyjątkowe, ale wygrywa to  które zbierze wokół siebie najwięcej ludzi. Udało się to skromnemu drzewku bzu czarnego. które jest jednak wyjątkowe i niezwykłe bo niespotykane w takiej formie i rozmiarze. Jego wyjątkowość zauważył poeta, który napisał: Choć jestem tylko drzewem na którym biały kwiat świeci, jestem też pomnikiem, świadectwem stuleci, świętą magią Słowian i wiarą w powodzenie. Bardzo dziękuję wszystkim osobom  które oddały głos na  bez czarny. Bardzo dziękuję moim  przyjaciołom, znajomym, rodzinie, wszystkim innym  osobom, mediom, szczególnie Radiu Rzeszów, za wsparcie i ogromne   zaangażowanie w rozpowszechnianiu informacji o konkursie i w  zbieraniu głosów. Dla tych wszystkich osób za  zwycięstwo  w Konkursie na Drzewo 2019 Roku drzewo bzu czarnego w podziękowaniu zaszumi o zmroku” – mówi Halina Sikora, która zgłosiła drzewo do konkursu

9.już edycja konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja zgromadziła blisko 50 zgłoszeń drzew z całej Polski. Na 16. finałowych drzew podczas głosowania internauci oddali ponad 13 tysięcy ważnych głosów. Na stronie plebiscytu odnotowano ponad 90 tysięcy odsłon.

Konkurs Drzewo Roku co roku pokazuje nam, że Polacy kochają drzewa, otaczają je opieką, pielęgnują tradycje i historie z nimi związane. Gratuluję zwycięzcom wspólnoty, która zawiązała się wokół tego drzewo, które do tej pory nie było szerzej znane nawet w samym Rzeszowie, a dzięki konkursowi  zgromadziło wokół siebie tylu miłośników drzew. To wspaniały przykład postawy szacunku i dbałości o otaczającą nas przyrodę ” – mówi Jolanta Migdał, koordynatorka konkursu Drzewo Roku

 Zdobywca tytułu Drzewa Roku 2019 – Bez czarny  w Rzeszowie (woj. podkarpackie) – bez czarny, wiek ponad 200 lat, wysokość ok. 6 m, obwód 125 cm. Zgłoszony przez Halinę Sikorę z Rzeszowa.

Drzewo bzu czarnego rośnie otoczone niższymi krzewami i drzewami na skwerze między blokami w samy sercu miasta. Najstarsi mieszkańcy pamiętają, że ono zawsze tu rosło. Ma postać drzewiastą, co jest niezwykle rzadko spotykaną formą tej rośliny. Pospolicie bez czarny występuje w formie krzewiastej. Drzewo prawdopodobnie jest pozostałością po byłych ogrodach zamku Lubomirskich. Również dzisiaj drzewo nadaje temu miejscu wyjątkowy charakter. Wiele osób nie wyobraża sobie, że tego drzewa mogłoby nie być. Przetrwało ono wiele w swoim życiu – powstania narodowe, dwie wojny, okupację, przemiany społeczne i gospodarcze. W ostatnich latach drzewo  przetrwało roboty budowlane prowadzone w jego pobliżu. Mieszkańcy zachwycają się niezwykłą urodą bzu, szczególnie w okresie kwitnienia i owocowania. Kiedy kwitnie cała korona pokryta jest białymi kwiatami – wygląda jak gigantyczny bukiet białych kwiatów. W okresie owocowania pokryte jest masą kiści czarnych jagód, które w jesieni dla ptaków stanowią bogatą stołówkę.

2. miejsce – Lipa Anna w Kliniskach Wielkich(gmina Goleniów, woj. zachodniopomorskie) – lipa drobnolistna, wiek ok. 450-600 lat, wysokość ok. 27 m, obwód ok. 871 cm, pomnik przyrody. Zgłoszona przez Szkołę Podstawową im. Prof. Wiesława Grochowskiego w Kliniskach Wielkich i Nadleśnictwo Kliniska.

Swoją nazwę lipa zawdzięcza Annie Jagiellonce – żonie władcy Pomorza Zachodniego Bogusława X wielkiego. Legenda głosi, że podczas przyjazdu poselstwa polskiego do szczecińskiego zamku, Bogusław przebywał na polowaniu w pobliskiej Puszczy Goleniowskiej. Dzisiaj „Anna” stanowi niezwykle cenny okaz dendrologiczny. Jest popularnym miejscem wycieczek miłośników drzew i przyrodników. Odbywają się tu zajęcia edukacyjne  prowadzone przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska.

3. miejsce – Dąb Wolności w Głownie (gmina Głowno, woj. łódzkie) – dąb szypułkowy, wiek ok. 115 lat, wysokość ok. 13 m, pomnik przyrody. Zgłoszony przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Głownie.

Dąb został posadzony w 10. rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości jako symbol siły i długowieczności. Drzewo posadzono w obecności burmistrza, radnych, księdza proboszcza i rabina.  Opiekę nad świeżo posadzonym dębem objął właściciel masarni, który uznając, że pielęgnacja  drzewa jest śmiesznie prosta i wymaga jedynie codziennego podlewania. Niestety w okolicy Bożego Narodzenia okazało się, że dąb usechł. Wkrótce pod osłoną nocy rzeźnik zamienił uschły dąb na inny. Wszystko pozostałoby w wielkiej tajemnicy, gdyby nie sąsiad, który nie mogąc spać w nocy obserwował przez okno całe zdarzenie. Po tygodniu tajemnicę tę znali już wszyscy mieszkańcy Głowna, oczywiście za wyjątkiem sprawcy całego zamieszania. Obecnie okolice dębu to miejsce spotkań mieszkańców, a także wielu imprez miejskich.

Dokładna liczba głosów zdobytych przez drzewa biorące udział w głosowaniu:

 1. Bez czarny  w Rzeszowie(woj. podkarpackie) – 2315 głosów
 2. Dąb Konrad  w Leszczynach(gmina Czerwionka – Leszczyny, woj. śląskie) – 177 głosów
 3. Dąb Jagiellon w Rzepniku( gmina Wojaszówka, woj. podkarpackie) – 796 głosów
 4. Dąb Maciej w Adamowie-Wsi (gmina Radziejowice, woj. mazowieckie) – 257 głosów
 5. Dąb Nestor we Wrocławiu(woj. dolnośląskie) – 1147 głosów
 6. Dąb-kapliczka Pustelnik w Bełwinie(gmina Przemyśl, woj. podkarpackie) – 378 głosów
 7. Dąb Wieleński w Wieleniu(woj. wielkopolskie) – 825 głosów
 8. Grab Jankowicki w Jankowicach(gmina Kuźnia Raciborska, woj. śląskie) – 321 głosów
 9. Grusza z Doliny Miłości w Zatoni Dolnej(gmina Chojna, woj. zachodniopomorskie) – 487głosów
 10. Krzywa Sosna Szubienica w Oszczeklinie(gmina Koźminek, woj. wielkopolskie) – 1225 głosów
 11. Lipa Anna w Kliniskach Wielkich(gmina Goleniów, woj. zachodniopomorskie) – 1905 głosów
 12. Śmiałowicka morwa(Śmiałowice, gmina Marcinowiec, woj. dolnośląskie) – 233 głosy
 13. Nasze Drzewo w Lubomierzu(gmina Lubomierz, woj. dolnośląskie) – 252 głosy
 14. Sosna w Celestynach( gmina Malanów, woj. wielkopolskie) – 321 głosów
 15. Dąb Wolności w Głownie(gmina Głowno, woj. łódzkie) – 1400 głosów
 16. Matczyna Lipa w Jelczu-Laskowicach( gmina Jelcz-Laskowice, woj. dolnośląskie) – 1004 głosy

Zobacz zdjęcia i przeczytaj historie wszystkich drzew biorących udział w głosowaniu na drzeworoku.pl

Ogólnopolski konkurs Klubu Gaja  – Drzewo Roku propaguje postawy ochrony przyrody i konieczność ochrony jej obiektów, jakimi są drzewa. Zwraca uwagę na ich rolę w naszym życiu, silne związki pomiędzy kulturą i historią danej społeczności, a drzewem, do którego przywiązuje ona szczególne znaczenie. Wyłania najważniejsze i najbardziej kochane przez społeczności lokalne drzewa w naszym kraju. Ambasadorami konkursu są podróżniczka i pisarka Elżbieta Dzikowska oraz językoznawca, popularyzator wiedzy o języku polskim profesor Jan Miodek.

Drzewa dają tlen, przeciwdziałają zmianom klimatu, są ważne dla ochrony różnorodności biologicznej oraz życia miliardów ludzi i zwierząt na Ziemi. Drzewa są częścią naszego dziedzictwa narodowego, dlatego powinniśmy je chronić dla przyszłych pokoleń. Jeśli nie jest Ci obojętny los drzew, pomóż nam je sadzić, chronić i opiekować się nimi.

Przekaż darowiznę Klubowi Gaja – nr konta: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120
Możesz też przekazać 1% Swojego podatku Klubowi Gaja – KRS 0000120069

Dąb Wolności

Dąb został posadzony w 10. rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości jako symbol siły i długowieczności. Przygotowania do wydarzenia trwały miesiąc. Drzewo miało być wyjątkowo piękne i na ok. 1.5 m wysokie. Samo święto w dniu 11 listopada obchodzono bardzo uroczyście. Przez miasto przemaszerowały dzieci ze szkół, poprzedzone defiladą straży pożarnej z orkiestrą dętą na czele. Drzewo posadzono w obecności burmistrza, radnych, księdza proboszcza i rabina. Ale to nie koniec historii… burmistrz opiekę nad świeżo posadzonym dębem powierzył właścicielowi masarni, który uznając, że pielęgnacja  drzewa jest śmiesznie prosta i wymaga jedynie codziennego podlewania, obowiązki te przekazał swojemu czeladnikowi, niejakiemu Staszkowi. Niestety w okolicy Bożego Narodzenia okazało się, że dąb usechł. Wkrótce pod osłoną nocy rzeźnik w asyście swojego czeladnika zamienił uschły dąb na inny. Wszystko pozostałoby w wielkiej tajemnicy, gdyby nie sąsiad, który nie mogąc spać w nocy obserwował przez okno całe zdarzenie. Po tygodniu tajemnicę tę znali już wszyscy mieszkańcy Głowna, oczywiście za wyjątkiem sprawcy całego zamieszania. Obecnie okolice dębu to miejsce spotkań mieszkańców, a także wielu imprez miejskich np. spotkania z Mikołajem, uroczystości z okazji rocznic Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a przede wszystkim kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości.

Informacje

Głowno (gmina Miasta Głowno, woj. łódzkie)

dąb szypułkowy, wiek ok. 115 lat, wysokość ok. 13 m, pomnik przyrody

zgłoszony przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Głownie.

Bez czarny

Rzeszów (woj. podkarpackie)

bez czarny, wiek ponad 200 lat, wysokość ok. 6 m, obwód 125 cm.

zgłoszony przez Halinę Sikorę z Rzeszowa.

Oddanych głosów: 2320

Więcej informacji

Dąb Konrad

Leszczyny (gmina Czerwionka – Leszczyny, woj. śląskie)

dąb szypułkowy, wiek ponad 300 lat, wysokość ok. 26,5 m, obwód 432 cm, pomnik przyrody

zgłoszony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Leszczyn „Dzwon”.

Oddanych głosów: 178

Więcej informacji

Dąb Jagiellon

Rzepnik ( gmina Wojaszówka, woj. podkarpackie)

dąb bezszypułkowy, wiek ponad 500 lat, wysokość ok. 17 m, obwód  580 cm, pomnik przyrody.

zgłoszony przez Gminę Wojaszówka.

Oddanych głosów: 799

Więcej informacji

Dąb Maciej

Adamów-Wieś (gmina Radziejowice, woj. mazowieckie)

dąb szypułkowy, wiek ok. 250 lat, obwód 450 cm, pomnik przyrody

zgłoszony przez Tomasza Siwca z Warszawy.

Oddanych głosów: 258

Więcej informacji

Dąb Nestor

Wrocław (woj. dolnośląskie)

dąb szypułkowy, wiek ok. 220 lat, wysokość ok. 20 m, obwód 435 cm, pomnik przyrody

zgłoszony przez Szkołę Podstawową nr 50 we Wrocławiu.

Oddanych głosów: 1148

Więcej informacji

Dąb-kapliczka Pustelnik

Bełwin (gmina Przemyśl, woj. podkarpackie)

dąb szypułkowy, wiek ok. 600-700 lat, wysokość ok. 25 m, obwód 6 m

zgłoszony przez Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu

Oddanych głosów: 378

Więcej informacji

Dąb Wieleński

Wieleń (woj. wielkopolskie)

dąb szypułkowy, wiek ok. 90 lat, wysokość ok. 20 m, obwód 310 cm

zgłoszony przez Gminę Wieleń.

Oddanych głosów: 829

Więcej informacji

Grab Jankowicki

Jankowice (gmina Kuźnia Raciborska, woj. śląskie)

grab pospolity, wiek ok. 300 lat, wysokość ok. 24 m, obwód 412 cm, pomnik przyrody

zgłoszony przez PGL LP Nadleśnictwo Rudy Raciborskie.

Oddanych głosów: 325

Więcej informacji

Grusza z Doliny Miłości

Zatoń Dolna (gmina Chojna, woj. zachodniopomorskie)

grusza, wiek ok. 168 lat, wysokość ok. 8 m, obwód 281 cm, pomnik przyrody

zgłoszona przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie.

Oddanych głosów: 488

Więcej informacji

Krzywa Sosna „Szubienica”

Oszczeklin (gmina Koźminek, woj. wielkopolskie)

sosna karłowata, wiek ok. 160 lat, wysokość ok. 4 m, obwód ok. 250 cm

zgłoszona przez Szkołę Podstawowa w Rajsku.

Oddanych głosów: 1228

Więcej informacji

Lipa Anna

Kliniska Wielkie (gmina Goleniów, woj. zachodniopomorskie)

lipa drobnolistna, wiek ok. 450-600 lat, wysokość ok. 27 m, obwód ok. 871 cm, pomnik przyrody

zgłoszona przez Szkołę Podstawową im. Prof. Wiesława Grochowskiego w Kliniskach Wielkich i Nadleśnictwo Kliniska.

Oddanych głosów: 1913

Więcej informacji

Śmiałowicka morwa

Śmiałowice, gmina Marcinowice, woj. dolnośląskie

morwa biała, wiek ok. 330 lat, wysokość ok. 10 m, obwód 430 cm, pomnik przyrody

zgłoszona przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Śmiałowice.

Oddanych głosów: 235

Więcej informacji

Nasze Drzewo

Lubomierz (gmina Lubomierz, woj. dolnośląskie)

kasztanowiec biały, wiek ok. 150 lat, wysokość ok. 16 m, obwód 390 cm

zgłoszone przez Annę Kalińską z Lubomierza.

Oddanych głosów: 252

Więcej informacji

Sosna w Celestynach

Celestyny (gmina Malanów, woj. wielkopolskie)

sosna pospolita, wiek ok. 200-400 lat, wysokość ok. 15 m, obwód 330 cm, pomnik przyrody

zgłoszona przez Urząd Gminy w Malanowie.

Oddanych głosów: 323

Więcej informacji

Dąb Wolności

Głowno (gmina Miasta Głowno, woj. łódzkie)

dąb szypułkowy, wiek ok. 115 lat, wysokość ok. 13 m, pomnik przyrody

zgłoszony przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Głownie.

Oddanych głosów: 1402

Więcej informacji

Matczyna Lipa

Jelcz-Laskowice ( gmina Jelcz-Laskowice, woj. dolnośląskie)

lipa drobnolistna, wiek ok. 400 lat, wysokość ok. 23 m, obwód 490 cm, pomnik przyrody

zgłoszona przez Strzeleckie Bractwo Kurkowe Grodu Jelcz-Laskowice.

Oddanych głosów: 1009

Więcej informacji

O nas

Klub Gaja to polska organizacja ekologiczna, która buduje Pokolenie EkoXXI wieku.

Klub Gaja został założony w 1988 roku przez Jacka Bożka, który jeszcze w systemie komunistycznym zdecydował się na utworzenie niezależnej organizacji ekologicznej. Od ponad ćwierć wieku zachęcamy Polaków do podejmowania realnych działań na rzecz środowiska naturalnego i poszanowania praw zwierząt. Otwieramy debatę społeczną na temat tego, co to znaczy być ekologicznym. Konsekwentnie uczestniczymy w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego, w tworzeniu nowych postaw społecznych podkreślających wagę codziennych wyborów w stosunku do przyrody i świata zwierząt. Poprzez nasze idee i działania staramy się inspirować i zachęcać do współpracy różnorodne środowiska społeczne, zawodowe i kulturowe, a także różne pokolenia Polaków.

Jesteśmy zespołem, który współpracuje od wielu lat. W działaniach dla ludzi, przyrody i zwierząt jesteśmy wytrwali i skuteczni. Osiągamy zamierzone rezultaty dzięki wieloletniemu doświadczeniu, współpracy z różnymi partnerami oraz wsparciu wolontariuszy i darczyńców, którzy tworzą Krąg Przyjaciół Klubu Gaja.

Klub Gaja jest Organizacją Pożytku Publicznego (KRS 0000120069).

Nasza działalność możliwa jest dzięki dotacjom, wpłatom darczyńców oraz wpłatom 1 procent podatku.

Więcej informacji: www.klubgaja.pl

Klub Gaja
ul. Wyzwolenia 40,
43-365 Wilkowice
tel/fax. 33 812 36 94;
e-mail: klubgaja@klubgaja.pl

O konkursie

Konkurs Drzewo Roku to propozycja dla osób indywidualnych, placówek edukacyjnych, urzędów administracji państwowej i samorządowej, instytucji, organizacji społecznych oraz regionalnych i lokalnych wspólnot mieszkańców.

Nie szukamy drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych, ani najrzadszych. Szukamy drzewa najbardziej kochanego, drzewa z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi. Uczestnictwo w konkursie to także szansa na wypromowanie walorów przyrodniczych, turystycznych i kulturowych swojego miejsca zamieszkania czy regionu. Laureatem zostanie drzewo, które zdobędzie największą liczbę głosów.

Konkurs promuje postawy szacunku dla przyrody oraz wyszukuje przykłady trwałych związków pomiędzy kulturą i historią lokalnej społeczności, a drzewem, które jest przez nią szczególnie doceniane. Ambasadorami konkursu są: podróżniczka i pisarka Elżbieta Dzikowska, polski językoznawca, popularyzator wiedzy o języku polskim - profesor Jan Miodek.

Zgłoszenia drzew prosimy przesyłać na formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie www.swietodrzewa.pl w zakładce Konkursy/Drzewo Roku na adres e-mail: swietodrzewa@klubgaja.pl lub na adres pocztowy: Klub Gaja, ul. Wyzwolenia 40 , 43-365 Wilkowice (najlepiej nagrane na płytę CD). Zgłoszenia przyjmujemy co roku do końca listopada. Głosowanie na Drzewo Roku trwa przez cały czerwiec.

Konkurs Drzewo Roku jest częścią prowadzonego od 2003 roku programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja Święto Drzewa, który zachęca do podejmowania rzeczywistych działań na rzecz sadzenia i ochrony drzew. Inauguruje go corocznie 10 października ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew. To dobry, łatwy i opłacalny sposób ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Od początku programu Święta Drzewa, wspólnie posadziliśmy w Polsce i na świecie ponad 880 000 drzew.

Zapraszamy – przyłączcie się do nas!

Więcej informacji o programie Święto Drzewa: www.swietodrzewa.pl

Poprzednie edycje

Finaliści konkursu Drzewo Roku

8 edycja – 2018 rok

7 edycja – 2017 rok

6 edycja – 2016 rok

5 edycja – 2015 rok

4 edycja – 2014 rok

3 edycja – 2013 rok

2 edycja – 2012 rok

1 edycja – 2011 rok


Geocaching

Zabaw się w poszukiwacza skarbów i znajdź finalistów konkursu Drzewo Roku za pomocą odbiornika GPS. Klub Gaja w pobliżu drzew – finalistów ukrył skrytki (zwane "geocache") z historiami drzew i drobnymi upominkami dla szczęśliwych znalazców. Dowiedz się więcej o zabawie w serwisie www.geocaching.pl , w którym zostały zarejestrowane skrytki Klubu Gaja ( w zakładce skrytki, w polu właściciel należy wpisać Klub Gaja).

Zapraszamy do zabawy!


Możesz pomóc

Jeżeli podoba Ci się idea konkursu Drzewo Roku i chcesz aby odbywały się jego kolejne edycje; możesz pomóc - wpłacając dowolną kwotę przez Transferuj.pl

Zapłać wygodnie telefonem z tpay.com

Jeśli nie masz dostępu do konta internetowego możesz pomóc, wpłacając darowiznę na konto Klubu Gaja:

90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja
ul. Nad Wilkówką 24
43-365 Wilkowice

Dziękujemy za zaufanie i wsparcie!

 

Regulamin konkursu Drzewo Roku 2019

Konkurs trwa od 1 do 30 czerwca. Możesz oddać tylko jeden głos przy użyciu jednego adresu e-mail.

Jak głosować?

Wybierz drzewo, na które chcesz oddać swój głos i kliknij przycisk „Głosuj”.

Pojawi się okienko dialogowe, w którym nalezy zaakceptować regulamin konkursu i kliknąć OK.

Podaj adres e-mail, na który zostanie wysłana wiadomość z linkiem, który należy kliknąć aby zatwierdzić głos.

Po kliknięciu w link pojawi się strona, na której należy zaznaczyć pole „Nie jestem robotem” (tzw. Captcha) i kliknąć przycisk „Zatwierdź głos”

Po akceptacji głosu zostanie on automatycznie dodany do wyników głosowania na stronie konkursu.

Uwaga! Jeżeli nie otrzymałeś wiadomości e-mail z linkiem - sprawdź w katalogu SPAM swojej poczty.

Weryfikacja głosów

W trakcie całego konkursu jak również po jego zakończeniu organizator zastrzega sobie prawo do usuwania głosów, które zostaną uznane za oddane w nieuczciwy sposób.

Niedozwolone praktyki:

 • głosowanie przy użyciu robotów internetowych,
 • używanie narzędzi do tworzenia tymczasowych adresów e-mail,
 • używanie generatorów adresów e-mail,
 • używanie wielu adresów e-mail prowadzących do jednej skrzynki e-mail (np. nick@o2.pl i nick@tlen.pl lub ni.ck@gmail.com i n.ick@gmail.com), w takich przypadkach zostanie uznany tylko jeden głos,
 • tworzenie sztucznych adresów email w ramach własnej domeny internetowej.

Wielokrotne głosowanie z jednego nr IP jest dozwolone tylko w przypadku szkół, organizacji oraz rodzin gdzie wiele osób korzysta z jednego komputera.

Ogłoszenie wyników

Po zakończeniu głosowania wyniki zostaną opublikowane w ciągu 12 godzin na stronie www.drzeworoku.pl oraz stronie www.swietodrzewa.pl.

OŚWIADCZENIE O WYRAŻENIU ZGODY NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

Oświadczam, iż dobrowolnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email). Jednocześnie przyjmuję do wiadomości, że moje dane będą przetwarzane zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi przetwarzania danych osobowych oraz że:

1. Administratorem danych osobowych jest: Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja, ul. Nad Wilkówką 24, 43-365 Wilkowice. KRS: 0000120069.

2. Moje dane osobowe przetwarzane będą wyłącznie w celu realizacji konkursu Drzewo Roku oraz wysyłki informacji na temat działań prowadzonych przez Klub Gaja na podstawie udzielonej przeze mnie dobrowolnej zgody.

3. Moje dane osobowe będą przetwarzane przez okres prowadzenia działalności przez Klub Gaja lub do czasu wycofania przeze mnie zgody. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Wyrażenie zgody przez mnie jest dobrowolne.

4. Posiadam prawo dostępu do treści moich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

5. Mam prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uznam, iż przetwarzanie moich danych osobowych narusza przepisy prawa dotyczące ochrony danych osobowych.

Klub Gaja

ul. Wyzwolenia 40
43-365 Wilkowice

Telefon: 33 812 36 94
E-mail: klubgaja@klubgaja.pl

KRS: 0000120069

Konto: PL 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120
Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Oddział Bielsko-Biała
ul. Cyniarska 6, 43-300 Bielsko-Biała
SWIFT-NUMBER (BIC): GOPZPLPW

Znajdź nas:

Facebook

Instagram

Tweeter

Przekaż darowiznę:

Zapłać wygodnie telefonem z tpay.com